صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رقابت بیش از ۸ هزارو ۴۰۰طلبه در المپیاد علمی حوزه


 

معاون آموزش حوزه:

رقابت بیش از ۸ هزارو ۴۰۰طلبه در المپیاد علمی حوزه

معاون آموزش حوزه های علمیه با اشاره به اینکه با مشارکت مدیران استانی و تاکیدات مدیران حوزه ۸۴۵۱ نفر در مرحله مدرسه مسابقات علمی شرکت کردند، گفت: ۱۵۴۳ نفر به مرحله بعد راه یافتند که از این تعداد، ۱۷۷ نفر حائز شرایط شرکت در مسابقه نهایی شدند.

رقابت بیش از ۸ هزارو ۴۰۰طلبه در المپیاد علمی حوزه
تاریخ: پنج شنبه ١٩ شهريور ١٣٩٤  /  ساعت: ١٣:٢٠  /  تعداد بازدید: 25025  /  رقابت بیش از ۸ هزارو ۴۰۰طلبه در المپیاد علمی حوزهمعاون آموزش حوزه: پرینت مطلب
 

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم فرحانی صبح امروز در مراسم اختتامیه سومین مسابقات علمی حوزه های علمیه که در مدرسه امیرالمومنین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: سومین دوره مسابقات علمی در حوزه برگزار شد که آثار و برکات بسیاری داشت.
وی با اشاره به برگزاری دومین دوره مسابقات علمی در حوزه، گفت: در دوره گذشته در مرحله مسابقات استانی از 2540 نفر، 1166 نفر برگزیده شده و در مسابقات کشوری 122 نفر حائز رتبه های ممتاز و شایسته تقدیر شدند.
معاون آموزش حوزه های علمیه با اشاره به اینکه با مشارکت مدیران استانی و تاکیدات مدیران حوزه 8451 نفر در مرحله مدرسه مسابقات علمی شرکت کردند، گفت: 1543 نفر به مرحله بعد راه یافتند که از این تعداد، 177 نفر حائز شرایط شرکت در مسابقه نهایی شدند و امروز نفرات برتر معرفی خواهند شد.
حجت الاسلام والمسلمین فرحانی افزود: این مسابقات به گونه ای طراحی شد که طلاب سفیران هدایت نیز بتوانند در مرحله اول و دوم شرکت کنند.
وی تصریح کرد: امسال مسابقات علمی در مدارس بلندمدت و کوتاه مدت حوزه برگزار شد و برگزیدگان مقطع ادبیات و فقه اصول سطح یک حوزه، فقه و اصول سطح دو مربوط به رسائل و مکاسب و سطح سه مربوط به کفایه جلد دوم و باقی مانده مکاسب است.
وی با بیان اینکه برای شناخت استعدادها در علوم نقلی و عقلی نیز برنامه ریزی شده است، گفت: 177 داوطلب راه یافته به مسابقات علمی حوزه های علمیه در اردوی تمهیدی تابستان شرکت کردند و کارگاه های فقه و اصول و علوم عقلی و نقلی و ادبیات برای آنها برگزار شد.
معاون آموزش حوزه های علمیه همچنین به امتیازات صورت گرفته برای برگزیدگان مسابقات علمی اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات شورای عالی حوزه، برگزیدگان این مسابقات در برنامه استاد معین در مدارس علاقه مند امکان تدریس دارند؛ همچنین امکان انتقال به قم برای ادامه تحصیل و ارتقای رشد علمی در نظر گرفته شود.
حجت الاسلام والمسلمین فرحانی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین براساس هماهنگی معاونت آموزش و پژوهش، جایگاه شایسته ای برای برگزیدگان مسابقات علمی در برنامه نخبگان قرار داده خواهد شد.

 

najah
soal sound
asatid software
moshaver
subject