صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ضوابط و شرایط دریافت مدرک سطح 1 و 2


 

قابل توجه طلاب محترم حوزه های شهرستانها؛

ضوابط و شرایط دریافت مدرک سطح 1 و 2

طلاب محترمی که دروس سطح 1 یا 2 را به اتمام رسانده اند، می توانند جهت ثبت نام برای صدور مدرک، به مدارج علمی مراجعه نمایند

تاریخ: دوشنبه ١٨ بهمن ١٣٩١  /  ساعت: ١٤:٠٠  /  تعداد بازدید: 169392  /  گروه: اخبارمدارج قابل توجه طلاب محترم حوزه های شهرستانها؛ پرینت مطلب
 

* این مطلب، ویژه طلاب حوزه های شهرستانها می باشد!


 
   تذکر:
1) مدارک علمی حوزه براساس «مصوبه 313 شورای عالی حوزه های علمیه» و «مصوبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی» صادر می شود.
2) در صورت تکمیل دروس کتبی و شفاهی پایه 6، مدرک سطح 1 (کاردانی) و در صورت تکمیل دروس کتبی و شفاهی پایه 9، مدرک سطح 2 (کارشناسی) صادر می شود (باید در پایین برگه ارزیابی، سال اتمام و معدل آن سطح ذکر شده باشد؛ جهت مشاهده نمونه برگه های ارزیابی، برروی گزینه های زیر کلیک کنید).
 نمونه برگه ارزیابی فردی که مجاز به دریافت مدرک سطح 1 می باشد
 نمونه برگه ارزیابی فردی که مجاز به دریافت مدرک سطح 2 می باشد
3) شرط لازم برای صدور مدرک، کسب حداقل معدل 14 می باشد. استخراج معدل برعهده بخش ارزیابی می باشد و مدارج علمی هیچگونه دخالتی در آن ندارد بنابراین اگر طلاب عزیز به معدل مندرج در ارزیابی خود اعتراض دارند، می توانند به بخش ارزیابی مراجعه نمایند.
4) افرادی که سطح 3 را به اتمام رسانده باشند، می توانند مستقیماً و بدون دریافت مدرک سطح 1 و 2، برای سطح 3 (و تدوین رساله علمی) اقدام نمایند. بنابراین دریافت مدرک سطح 1 و 2 اختیاری می باشد ولیکن از آنجاکه برخی ادارات دولتی و دانشگاهها از دارندگان مدارک بالاتر، مدارک قبلی را نیز درخواست می کنند، بهتر است طلاب عزیز به محض تکمیل هر سطح، برای دریافت مدرک آن اقدام کنند.
5) مدرک، براساس مندرجات شناسنامه و ارزيابي صادر مي شود و در صورتي که پس از صدور مدرک، تغييري در شناسنامه (از قبيل نام، نام خانوادگي و...) يا ارزيابي (معدل يا تاريخ اتمام هر سطح) حاصل شود، امکان تغيير در مدرک يا صدور المثني وجود ندارد؛ بنابراین توصیه می شود متقاضیان گرامی، قبل از ثبت نام به این نکته توجه نمایند.
6) در صورت ناقص بودن مدارک، ثبت نام انجام نخواهد شد.
7) از زمان ثبت نام تا صدور و تحویل مدرک به متقاضی، بین 1 تا 6 ماه بطول می انجامد. مراحل اداری صدور مدرک سطح 1 و 2 عبارتند از: ثبت نام متقاضی، ورود اطلاعات، استعلام از مرکز امور صیانتی و دریافت تأییدیه از آن مرکز، تایپ و آماده سازی مدرک، امضاء مدرک توسط معاونت محترم آموزش و سپس مدیریت محترم حوزه های علمیه.
8) پس از این که مدرک آماده تحویل به متقاضی گردید، توسط پیامک به اطلاع ایشان رسانده می شود و نیازی به پیگیری و تماس از سوی متقاضی نمی باشد ولی اگر از زمان ثبت نام وی بیش از شش ماه طول کشید و پیامکی دریافت نشد، لازم است متقاضی تلفنی یا حضوری علت تأخیر را پیگیر شود.
9) اصل مدرک، به شخص متقاضی تحویل داده می شود و از تحویل آن به غیر معذوریم.
♦     ♦     ♦

   مدارک لازم جهت ثبت نام:
1) برگه ارزیابی تحصیلی (ارزیابی اخذ شده از برنامه نجاح نیز پذیرفته می شود)
2) کپی صفحه اول شناسنامه (بعلاوه صفحه توضیحات، در صورت وجود توضیح) ـ ارائه کپی از صفحه دوم برای دارندگان شناسنامه های جدید (کامپیوتری)، الزامی است
3) کپی کارت ملی
4) دو قطعه عکس رنگی جدید 4 × 3 با زمینه سفید (چاپ دیجیتالی یا فوری)
5) تکمیل فرم های زیر:
      الف ـ «فرم ثبت نام »      (جهت دانلود نسخه Pdf یا نسخه Word کلیک کنید)
      ب ـ «فرم استعلام از مرکز امور صیانتی»      (جهت دانلود نسخه Pdf یا نسخه Word کلیک کنید)
   این دو فرم را می توانید هنگام ثبت نام، از مدارج علمی دریافت و تکمیل نمایید ولی پیشنهاد می شود قبل از مراجعه، این دو فرم را از اینجا دانلود کرده و پس از تکمیل (به صورت دستی یا تایپی)، به مدارج علمی مراجعه کنید.
 

 

   سایر تذکرات لازم:

با توجه به تفکیک «مرکز مدیریت استان قم» از «مرکز مدیریت حوزه های علمیه»، تمامی امور اداری (از قبیل: ارزیابی، امتحانات و مدارج علمی) مربوط به طلاب استان قم و مدارس تحت پوشش آن، به ساختمان اداری دارالشفاء (جنب مدرسه فیضیه) منتقل شده است. طلاب «مرکز مدیریت استان قم» به کسانی اطلاق می شود که محل تحصیل آنان (در قسمت بالای برگه ارزیابی)، «استان قم یا یکی از مدارس تحت پوشش آن» ثبت شده باشد.

طلاب حوزه های شهرستانها (که در قسمت بالای برگه ارزیابی آنان، حوزه هایی غیر از استان قم ثبت شده باشد)، جهت ثبت نام می توانند به آدرس ذیل مراجعه نمایند. همچنین این عزیزان می توانند مدارک درخواست شده را (به همراه فرم های ثبت نام و استعلام از مرکز امور صیانتی، پس از دانلود و تکمیل) از طریق پستی نیز ارسال کنند. در صورتی که قصد دارید از طریق پستی اقدام کنید، می توانید با مراجعه به سایت معاونت آموزش و برنامه نجاح، برگه ارزیابی خود را چاپ کنید که در این صورت، نیازی به مُهر و امضاء مسئول ارزیابی ندارد.

از ارسال مدارک به آدرس ایمیل مدارج علمی خودداری فرمایید؛ به مدارک ارسال شده از این طریق، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ثبت نام حضوری، همه روزه و در ساعت اداری (شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 الی 14 و پنجشنبه ها از ساعت 7 الی 13) انجام می پذیرد.

آدرس مدارج علمی جهت ارسال مدارک به صورت پستی:

قم ـ جمکران ـ بلوار انتظار ـ نرسیده به میدان انتظار ـ ساختمان دارالولایه (مرکز مدیریت حوزه های علمیه) ـ طبقه فوقانی معاونت تهذیب ـ اتاق 506

صندوق پستی: 3433-37185

(جهت مشاهده و دریافت نقشه ی مسیر ساختمان دارالولایه، اینجا را کلیک کنید)

شماره تلفن بخش ثبت نام و صدور مدرک سطح 1 و 2:     02537255890 داخلی 623

آن دسته از طلاب محترمی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاهها دارند، ضروری است با مراجعه به «آئین نامه تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه»، از شرایط و تذکرات لازم در این خصوص اطلاع یابند (شماره تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر: 02537255890 داخلی 289).

 
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/08/28 16:36
0
2
آیا در اعطای مدرک سطح یک، کل سطح معدل گیری میشود یا فقط معدل پایه ی 6؟

با سلام. در مدرک، معدل پایه 6 ثبت می شود.


کاربر مهمان
1396/08/15 22:23
1
1
سلام. آیا ایثارگران در صدور مدرک از امتیازی برخوردار هستند؟

با سلام. در بحث صدور مدرک، همه طلاب عزیز از امتیاز یکسانی برخوردار هستند؛ چراکه متقاضیان صدور مدرک، فتوکپی شناسنامه، فتوکپی کارت ملی، عکس و برگه ارزیابی تحویل می دهند و مدرک براساس آن و پس از طی دوره زمانی خود صادر می شود و موردی وجود ندارد که بخواهیم امتیازی قائل شویم.


کاربر مهمان
1396/08/06 19:47
0
5
با سلام. بعد از ارسال مدارک به صورت پستی به مدارج علمی باید برای ثبت نام تماس گرفت یا نه؟

سلام. پس از دریافت مدارک، ثبت نام انجام خواهد شد و تماس شما ضرورتی ندارد! (فقط جهت حصول اطمینان خودتان، بعد از حدود دو هفته از تحویل به پست، می توانید تماس بگیرید که آیا مرسوله شما به مدارج علمی رسیده یا خیر)


کاربر مهمان
1396/08/06 19:42
1
0
با سلام. کد پستی مدارج علمی درج نشده است؟

با سلام. نیازی به کد پستی نیست. صندوق پستی کفایت می کند.


کاربر مهمان
1396/08/06 17:34
0
1
سلام. با دستورالعمل جدید درخصوص امتحان شفاهی آیا مدرک سطح دو هم پس از امتحان شفاهی پایه هشت می باشد؟

با سلام. مدرک سطح 2، پس از اتمام کتبی پایه 9 صادر می شود و طبق دستورالعمل جدید، شفاهی پایه های 7 و 9 حذف شده است.


کاربر مهمان
1396/08/03 12:47
1
0
سلام. خسته نباشید. بنده مدرک سطح 2 را دریافت کرده ام ولی متاسفانه تاریخ اخذ مدرک در ارزیابی ثبت نشده است. لطفا راهنمایی فرمایید.

با سلام. کپی مدرک خود را تحویل بخش ارزیابی دهید تا مشخصات مدرک شما را در سیستم ثبت کنند.


کاربر مهمان
1396/08/02 11:22
0
1
با سلام. لطفا در مورد تغییر سطح 2 از پایه 9 به اتمام پایه 8، در صورت صحت این مطلب توضیح دهید.

با سلام. چنین چیزی صحّت ندارد! فقط برای دریافت مدرک سطح 2، شفاهی پایه 9 حذف شده است و اگر کتبی پایه 9 کامل باشد، مدرک صادر می شود.


کاربر مهمان
1396/07/29 11:20
0
2
با سلام. با توجه به تغییرات صورت گرفته در امتحانات شفاهی، سطح دو بنده کامل می باشد ولی در برگه ارزیابی تحصیلی هنوز ثبت نشده و الان برای استخدامی نیازمند سطح دو می باشم

با سلام. به بخش ارزیابی تحصیلی مراجعه کنید تا پرونده شما را بررسی و بروزرسانی کنند.


کاربر مهمان
1396/03/21 14:30
0
2
سلام خسته نباشید. میشود با سطح یک وارد دانشگاه شد برای گرفتن لیسانس؟

با سلام. باید به دفترچه راهنمای آزمون دانشگاهها مراجعه کنید. البته برای ادامه تحصیل با مدرک حوزه در دانشگاهها، یا باید از حوزه انصراف دهید و یا مجوّزهای لازم را از حوزه دریافت کنید.


کاربر مهمان
1396/03/07 12:10
1
3
با سلام. من در موسسه تخصصی کلام مشغول هستم. در صورت پایان دوره کارشناسی و اتمام کتبی پایه 9 و ندادن امتحان شفاهی می توانم مدرک کارشناسی کلام را بگیرم یا نه؟

با سلام. ملاک برای دریافت مدرک، برگه ارزیابی شماست. اگر در ذیل برگه ارزیابی شما رشته تخصصی، سال اتمام و معدل آن ذکر شده باشد، می توانید برای دریافت مدرک تخصصی اقدام کنید.


کاربر مهمان
1395/11/03 14:24
2
6
با سلام. برای ورود به سایت سامانه مدارج علمی از کدام قسمت باید نام کاربری و رمز عبور را دریافت کرد؟ چون نام کاربری و رمز عبوری که در سامانه نجاح استفاده میکنم، در سامانه مدارج علمی کارایی ندارد

با سلام. مدارج علمی، سامانه اختصاصی ندارد که نیاز به نام کاربری و رمز ورود داشته باشید!


کاربر مهمان
1395/11/03 12:57
3
0
سلام. مدرک سطح 2 را برای شهرستانی ها پست می کنید یا حتما باید حضوری در قم تحویل بگیرند؟

با سلام. از ارسال پستی مدرک علمی معذوریم. معاونت آموزش برخی از استانها نماینده ای را جهت دریافت مدارک طلاب استان خود به قم می فرستند و مدارک تحویل آنان می گردد. از معاونت آموزش استان خود، این قضیه را پیگیری نمایید. پیشنهاد دیگر این است که به یکی از طلاب که ساکن یا عازم قم است، وکالت دست نویسی بدهید تا از طرف شما مدرکتان را دریافت نموده و برایتان ارسال نماید.


کاربر مهمان
1395/10/08 18:25
0
2
سلام. چقدر طول میکشد تا مدرک سطح 2 صادر شود؟

با سلام. مراحل صدور مدرک از زمان ثبت نام و تکمیل مدارک، معمولاً به طور متوسط، حدود 2 تا 4 ماه بطول می انجامد (البته این زمان تقریبی است و در موارد استثنائی ممکن است بیش از این هم طول بکشد).


کاربر مهمان
1395/10/01 13:49
0
2
سلام. ما که الان در ادارات شاغل هستیم و مدرك سطح 2 استخدامي در آزمون سال 88 قم داریم، برای شركت در مقطع كارشناسي ارشد شركت كنیم، قبول نمي كنند. براي تبديل مدرك استخدامي به علمي باید چکار کنیم؟ ممنون میشم که اگه من رو راهنمائی کنید

با سلام. گواهینامه استخدامی، صرفاً قابل ارائه به سازمانها و ادارات می باشد و ادامه تحصیل با آن در مقاطع بالاتر حوزوی و دانشگاهی امکانپذیر نمی باشد. جهت دریافت مدرک علمی و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر لازم است نواقص موجود در برگه ارزیابی تحصیلی خود را تکمیل نمایید.


کاربر مهمان
1395/09/20 15:23
0
2
سلام. سطح 2 را در امتحانات ویژه شاغلین شرکت کردم و گرفتم. آیا میتونم برای دریافت سطح 3 در امتحانات شرکت کنم؟

با سلام. اگر منظورتان از امتحانات ویژه شاغلین، آزمون گواهینامه استخدامی است، باید عرض کنیم که این آزمون، مجزّا و مستقل از امتحانات رایج حوزه است و جایگزین مدرک علمی نمی شود، لذا با دریافت مدرک آن، نمی توانید در مقاطع بالاتر حوزوی و دانشگاهی شرکت کنید.


کاربر مهمان
1395/09/12 22:2
1
2
سلام. مدرک طلابی که از سفیران به بلندمدت میان و سطح 2 رو میخونند، چی میشه؟ پایه 7 و 8 و 9 میخونیم

با سلام. اعطاء مدرک علمی سطح 2، مشروط به تکمیل پایه های 1 تا 9 و ثبت آن در برگه ارزیابی تحصیلی (با معدل حداقل 14) می باشد.


کاربر مهمان
1395/08/17 14:1
0
2
سلام شرایط دریافت مدرک کارشناسی برای طلاب اهل سنت چگونه است؟ چه مدارکی نیاز است برای امتحان و دریافت مدرک

با سلام. مرکز مدیریت حوزه های علمیه، صرفاً متکفّل امور طلاب اهل تشیّع می باشند و طلاب محترم اهل سنّت جهت انجام امور تحصیلی و دریافت مدرک، باید به مراکز علوم اسلامی ویژه ی خود مراجعه نمایند.


کاربر مهمان
1395/08/06 11:35
1
4
سلام. لطفا راهنماییم کنید ما که الان در ادارات شاغل هستیم و سطح 2 نداریم و ادارات هم به ما مهلت نمیدهند و ما هم در سال 1388 شاغل نشدیم که مدرک استخدامی بگیریم باید چکار کنیم؟ ممنون میشم که اگه منو راهنمائی کنید

با سلام. از طریق بخش های ارزیابی و امتحانات، با استفاده از تبصره های موجود، برای تکمیل نواقص خود و دریافت مدرک علمی اقدام فرمایید.


کاربر مهمان
1395/07/04 2:5
1
2
سلام. برای دریافت مدرک سطح 2، آیا دریافت مدرک سطح 1 الزامی است. یعنی آیا میتوان بدون دریافت مدرک سطح 1، مدرک سطح 2 را دریافت نمود؟

با سلام. دریافت مدرک سطح یک برای کسانی که تا پایه 9 آنها تکمیل است، الزامی نیست، ولی توصیه می کنیم ابتدا برای دریافت مدرک سطح یک و سپس برای دریافت مدرک سطح دو اقدام کنید.


کاربر مهمان
1394/08/09 13:57
3
3
با سلام. آیا کسانی که پایه هشت و نه خود را به صورت غیر حضوری به اتمام رسانده اند، می توانند مدرک سطح دو دریافت کنند؟ آیا مدرکشان با افرادی که حضوری خوانده اند متفاوت است. خیلی ممنون

با سلام. ملاک برای صدور مدرک سطح 2، تکمیل کتبی و شفاهی سطح دو (پایه 1 تا 9) در برگه ارزیابی تحصیلی می باشد.


کاربر مهمان
1394/07/19 10:19
3
6
با سلام. آیا برگه ارزیابی را باید مرکز مدیریت بگیرم یا حوزه محل تحصیلم هم میشود؟ با تشکر

با سلام. در صورتی که نام کاربری و رمز عبور سیستم نجاح را در اختیار دارید، می توانید وارد پرونده تحصیلی خود شده، برای دریافت برگه ارزیابی اقدام کنید. در این صورت، نیازی به مهر و امضاء مسئولین مربوطه ندارد. البته برگه ارزیابی اخذشده از محل تحصیل نیز مورد قبول است.


کاربر مهمان
1394/06/01 13:22
3
10
آيا بعد از تمام كردن سطح يك، قبولي در شفاهي و كتبي ولي معدل پايين تر از 14 باشد، باز هم سطح يك به حساب ميايد؟

با سلام. از لحاظ تحصیلی، سطح یک محسوب می شود ولیکن برای دریافت مدرک سطح یک، لازم است با شرکت در امتحانات ارتقائی، معدل خود را حداقل به 14 برسانید.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

najah
soal sound
asatid software
moshaver
subject