اخبار > مصوبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مدارک حوزوی


 

قابل توجه طلاب محترم؛

مصوبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مدارک حوزوی

مدارک علمی حوزه، از سال 1374 براساس مصوبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر می شود و از مزایای علمی و استخدامی همتراز دانشگاهی آن برخوردار می باشد

مصوبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مدارک حوزوی
تاریخ: يکشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٨  /  ساعت: ٠٨:٠٠  /  تعداد بازدید: 149421  /  مصوبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مدارک حوزویقابل توجه طلاب محترم؛ پرینت مطلب
 

به اطلاع طلاب محترم می رساند مدارک علمی حوزه از سطح 1 تا 4، براساس مصوّبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر می شود و از مزایای علمی و استخدامی همتراز دانشگاهی آن برخوردار می باشد.

قابل ذکر است تا قبل از این مصوّبه، مدارک علمی حوزه، با عنوان «معادل» صادر می شد که همچنان به اعتبار خود باقی است، ولی ادامه تحصیل با آن در مقاطع بالاتر دانشگاهی امکانپذیر نمی باشد.


  «متن مصوّبه»  


1ـ طلاب و فضلاء حوزه علمیه که براساس مدرک صادرشده مدیریت حوزه علمیه قم، دوره «سطح 1» را طبق برنامه گذرانده اند، از کلیه مزایای علمی و استخدامی فارغ التحصیلان دوره «کاردانی» دانشگاهها برخوردار خواهند بود.

2ـ طلاب و فضلاء حوزه علمیه که براساس مدرک صادرشده مدیریت حوزه علمیه قم، دوره «
سطح 2» را طبق برنامه گذرانده اند، از کلیه مزایای علمی و استخدامی فارغ التحصیلان دوره «کارشناسی» دانشگاهها برخوردار خواهند بود.

3ـ طلاب و فضلاء حوزه علمیه که براساس مدرک صادرشده مدیریت حوزه علمیه قم، دوره «
سطح 3» را طبق برنامه گذرانده اند، از کلیه مزایای علمی و استخدامی فارغ التحصیلان دوره «کارشناسی ارشد» دانشگاهها برخوردار خواهند بود.

4ـ طلاب و فضلاء حوزه علمیه که براساس مدرک صادرشده مدیریت حوزه علمیه قم، دوره «
سطح 4» را طبق برنامه در یکی از رشته های فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن، قضا، عقاید و کلام، ادیان و مذاهب و تربیت مبلّغ گذرانده اند، از کلیه مزایای علمی و استخدامی فارغ التحصیلان دوره «دکتری» دانشگاهها برخوردار خواهند بود.

5ـ فارغ التحصیلان دوره سطح دو می توانند در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاهها با گرایش های پنج گانه رشته الهیات و معارف اسلامی و رشته زبان و ادبیات عرب شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن، ادامه تحصیل دهند.

6ـ فضلاء و طلاب حوزه های علمیه فارغ التحصیل دوره سطح سوم می توانند در امتحان ورودی مقطع دکترای همه پنج رشته دانشکده الهیات و معارف اسلامی و نیز رشته زبان و ادبیات عرب شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن برحسب تشخیص گروه آموزشی، دروس پیش نیاز را تا سقف تعداد واحدهای مجاز در دو نیم سال تحصیلی بگذرانند.

* رشته های پنج گانه دانشکده الهیات عبارتند از:
1ـ علوم قرآن و حدیث
2ـ تاریخ تمدن و ملل اسلامی
3ـ ادیان و عرفان
4ـ فقه و مبانی حقوق اسلامی
5ـ فلسفه و حکمت اسلامی

*   *   *


 تذکر: طلاب دارای مدرک علمی سطح 2 و بالاتر که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه می باشند، لازم است قبل از هر اقدامی، جهت آگاهی از شرایط حوزه برای ادامه تحصیل طلاب در دانشگاهها و دریافت «مجوّز تحصیل همزمان»، به بخش ارزیابی (کمیسیون اعطاء مجوّز تحصیل همزمان) مراجعه نمایند؛ در غیر اینصورت، مسئولیت بروز هرگونه مشکلی از لحاظ تحصیلی، شهریه، نظام وظیفه و... برعهده خود طلبه خواهد بود.


  

آدرس ایمیل مدارج علمی (ستاد ـ جمکران):      MADAREJ@ismc.ir

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 

najah

soal sound
moshaver