صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > مراحل دریافت مدرک علمي سطح 3 و 4


 

قابل توجه متقاضیان محترم؛

مراحل دریافت مدرک علمي سطح 3 و 4

ثبت نام، پیشنهاد موضوع و اساتید راهنما و مشاور، تهیه طرح رساله، تدوین رساله، برگزاری جلسه دفاعیه و صدور مدرک

مراحل دریافت مدرک علمي سطح 3 و 4
تاریخ: چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩١  /  ساعت: ١٣:٢٠  /  تعداد بازدید: 123106  /  گروه: اخبارمدارج مراحل دریافت مدرک علمي سطح 3 و 4قابل توجه متقاضیان محترم؛ پرینت مطلب
 

توجه:

1) پیشنهاد می شود متقاضیان محترم، فرم های مربوط به هرکدام از مراحل ذیل را دانلود نموده و اطلاعات درخواستی را درون هرکدام تایپ کرده و نسخه چاپ شده را به مدارج علمی تحویل دهند. طلاب محترم شهرستانی می توانند فرم های تکمیل شده را از طریق آدرس الکترونیکی (که ذیل همین مطلب آمده)، به مدارج علمی ارسال نمایند.

2) همواره یک نسخه از فرم های تکمیل و ارائه شده به مدارج علمی را نزد خود نگهدارید.

3) از آنجاکه هرگونه اطلاع رسانی از سوی مدارج علمی به متقاضیان، صرفاً از طریق شماره تلفن های موجود در پرونده آنان صورت می گیرد، لذا لازم است در صورت تغییر، شماره جدید به مدارج علمی اطلاع داده شود، درغیر اینصورت مدارج علمی هیچگونه مسئولیتی را در قبال تأخیر در اطلاع رسانی نخواهد پذیرفت.


آدرس پستی مدارج علمی و شماره تلفن

1) طلاب مرکز مدیریت استان قم:

(منظور، آن دسته از طلابی است که در قسمت بالای برگه ارزیابی، محل تحصیل آنان، حوزه علمیه قم یا یکی از مدارس استان قم ذکر شده باشد)

     آدرس: قم ـ ساختمان اداری دارالشفاء ـ طبقه اول

         » دفتر مدیر مدارک علمی:                37740356-025

         » پاسخ به مراجعات سطح 3 و 4:       37740971-025 داخلی 128

2) طلاب شهرستانی:

    آدرس: قم ـ جمکران ـ بلوار انتظار ـ نرسیده به میدان انتظار ـ ساختمان دارالولایه ـ طبقه فوقانیِ معاونت تهذیب ـ اتاق 506

         » تلفن تماس:      37255890-025 داخلی 624

      (جهت مشاهده و دریافت نقشه ی مسیر ساختمان دارالولایه، اینجا را کلیک کنید)

 


 مرحله اول ـ ثبت نام 

طلاب محترم واجد شرایط ذیل با در دست داشتن مدارک لازم، می توانند ضمن مراجعه به مدارج علمی، جهت تدوین رساله علمی و دریافت مدرک سطح سه یا چهار ثبت نام نمایند.

شرایط لازم:

الف ـ تکمیل دروس کتبی و شفاهی پایه 10 (با معدل 14 به بالا)

ب ـ تلبّس دائم به لباس مقدس روحانیت

     * طلاب محترمی که دارای عذر موجّهی برای عدم تلبّس خود هستند، می توانند با مراجعه به «کمیسیون خاص» و اخذ مجوّز لازم، از این شرط معاف شوند.

ج ـ احراز صلاحیت های اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و عقیدتی (توسط مرکز امور صیانتی)

مدارک لازم:

1) برگه ارزیابی تحصیلی جدید (مبنی بر اتمام دروس کتبی و شفاهی پایه 10 و تکمیل سطح سه) با مُهر و امضاء مسئول ارزیابی

2) فتوکپی شناسنامه و کارت ملی

3) کپی کارت معافیت تحصیلی تمدیدشده یا پایان خدمت

4) دو قطعه عکس معمّم جدید رنگی 4×3 با زمینه سفید

5) تکمیل «فرم ثبت نام»  

               جهت دانلود نسخه Pdf این فرم، اینجا را کلیک کنید

               جهت دانلود نسخه Word این فرم، اینجا را کلیک کنید

6) تکمیل «فرم اطلاعات فردی (استعلام از مرکز امور صیانتی)»

               جهت دانلود نسخه pdf این فرم، اینجا را کلیک کنید

               جهت دانلود نسخه Word این فرم، اینجا را کلیک کنید

7) فارغ التحصیلان رشته های تخصصی: معرفی نامه و ریزنمرات دوره تخصصی از مرکز مربوطه

متقاضیان مدرک سطح 4، علاوه بر داشتن مدرک سطح 3 و ارائه موارد فوق، لازم است مصاحبه های درس خارج را بطور کامل انجام داده باشند و در ارزیابی آنان، 4 مصاحبه فقه و 4 مصاحبه اصول ثبت شده باشد (با معدل کل 14 به بالا). برای فارغ التحصیلان سطح 4 مراکز تخصصی، 2 مصاحبه فقه و 2 مصاحبه اصول کفایت می کند.

* ثبت نام به دو صورت حضوری و غیرحضوری امکانپذیر می باشد. در روش غیرحضوری، عزیزان می توانند پس از دانلود فرم های مورد نیاز، آنها را تکمیل و به همراه سایر مدارک لازم از طریق پست و یا ایمیل ارسال نمایند.

زمان مراجعه جهت ثبت‌نام حضوری:          شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 الي 14   /   پنجشنبه از ساعت 7 الی 13


 مرحله دوم ـ پیشنهاد موضوع و اساتید راهنما و مشاور 

پس از ثبت نام و تشکیل پرونده، فرم های پیشنهاد موضوع و پیشنهاد اساتید راهنما و مشاور در اختیار متقاضی قرار می گیرد. متقاضی از زمان دریافت این فرم ها 40 روز مهلت دارد آنها را تکمیل نموده و به مدارج علمی تحویل دهد، درغیر اینصورت ثبت نام وی کأن لم یکن تلقی می شود.

متقاضیان صرفا مجاز به پیشنهاد موضوع در یکی از رشته های: اصول فقه، فقه عبادات، فقه معاملات یا تبلیغ و معارف می باشند مگر فارغ التحصیلان مراکز تخصصی (زیرنظر مرکز مدیریت) که علاوه بر رشته های فوق، مجاز به پیشنهاد موضوع در رشته تخصصی خود نیز می باشند.

کسانی که دارای حداقل پنج سال سابقه تحقیق و پژوهش در یکی از رشته های تخصصی باشند، با ارائه سوابق پژوهشی خود، مجاز به انتخاب موضوع در آن رشته می باشند (این امر، مشروط به تایید سوابق پژوهشی متقاضی در کمیته تخصصی مربوطه می باشد) ولیکن در مدرک صادرشده برای آنان، عنوان رشته عمومی ذکر می شود نه تخصصی.

متقاضیان مجاز نیستند موضوعات اخذ شده توسط طلاب دیگر را پیشنهاد دهند و موضوع پیشنهادی آنان باید موضوعی غیر از این موضوعات باشد.

(جهت مشاهده موضوعات اخذ شده مربوط به هر رشته، اینجا را کلیک کنید)

متقاضی باید موضوع یا موضوعات خود را در فرم مربوطه و با توجه به سطح (3 یا 4) و رشته مدنظر خود وارد نماید. متقاضی می تواند در فرم پیشنهاد موضوع، دو عنوان پیشنهاد دهد که عناوین پیشنهادی هردو باید در یک رشته باشد (مثلا هردو اصولی باشد یا فقهی یا حقوقی یا تفسیری و...). همچنین موضوع یا موضوعات باید بطور جامع و گویا و در کمتر از 10 کلمه و بصورت جمله خبری بیان شود.

(جهت دانلود، نمونه فرم های پیشنهاد موضوع اینجا را کلیک کنید)

متقاضیان محترم، موضوع یا موضوعات پیشنهادی خود را ابتدا با اساتید راهنما و مشاور مدنظر خود درمیان بگذارند و در صورت مساعدبودن نظر آنان، موضوعات را در فرم مربوطه ثبت کرده و به امضاء اساتید برسانند.


متقاضی همزمان با پیشنهاد موضوع، باید با توجه به موضوع رساله (فقهی، اصولی و...)، اساتید راهنما و مشاور متناسب با آن موضوع را نیز انتخاب و پس از تماس و اعلام آمادگی آنها، مشخصات آنان را در فرم پیشنهاد استاد راهنما یا مشاور ثبت و به مدارج علمی تحویل دهد.

(جهت دانلود نمونه فرم های پیشنهاد اساتید راهنما و مشاور اینجا را کلیک کنید)

پیشنهاد می شود اساتید راهنما و مشاور از لیست اساتید مصوّب انتخاب شود، چراکه سوابق و صلاحیت علمی این اساتید، قبلا توسط کمیته های تخصصی بررسی و مورد تایید قرار گرفته است. ولیکن متقاضیان مجازند اساتیدی خارج از این لیست را نیز پیشنهاد دهند که صلاحیت علمی آنان باید با ارائه مدارک و سوابق علمی (تدریس، پژوهش و...) به تایید کمیته های تخصصی برسد و این کار ممکن است زمان بیشتری را در روال بررسی پرونده به خود اختصاص دهد.

(جهت مشاهده لیست اساتید مصوب به تفکیک رشته،اینجا را کلیک کنید)

در صورتی موضوعات یا اساتید پیشنهادی، مورد تصویب کمیته تخصصی مربوطه قرار نگیرد، به متقاضی مجددا مهلت 40 روزه ای برای پیشنهاد موضوع یا اساتید جدید داده می شود.

پس از تایید اساتید راهنما و مشاور توسط کمیته تخصصی، نویسنده باید فرم های زیر را دریافت و پس از تکمیل توسط اساتید تأیید شده، به مدارج علمی ارائه دهد:

1) «قرارداد استاد راهنما»

               جهت دانلود نسخه Pdf این فرم، اینجا را کلیک کنید

               جهت دانلود نسخه Word این فرم، اینجا را کلیک کنید

2) «قرارداد استاد مشاور»

               جهت دانلود نسخه Pdf این فرم، اینجا را کلیک کنید

               جهت دانلود نسخه Word این فرم، اینجا را کلیک کنید

*

شرایط اساتید راهنما و مشاور:

اساتید راهنما و مشاور باید از میان اساتیدی انتخاب شوند که دارای مدرک سطح چهار حوزه یا دکترای دانشگاهی باشند و علاوه بر آشنایی با روش تحقیق، توانایی هدایت و راهنمایی در تدوین رساله، حداقل دارای يکي از شرايط ذیل نیز باشند:

الف) حداقل پنج سال سابقه تدريس در سطح سه متناسب با رشته مربوطه
ب) حداقل پنج‌ سال سابقه تحقيق در رشته مربوطه
ج) حداقل سه تأليف در رشته مربوطه
د) سابقه راهنمايی يا مشاور پايان نامه ‌در مراکز حوزوي يا دانشگاهی در رشته مربوطه

احراز شرايط فوق برعهده کميته هاي تخصصي می باشد.

ضمنا هر استاد راهنما نمی تواند در آنِ واحد، بیش از 5 رساله و هر استاد مشاور بیش از 7 رساله را بپذیرد.

وظایف استاد راهنما عبارت است از: راهنمایی و هدایت نویسنده در انتخاب موضوع، تهیه طرح رساله، معرفی منابع و مآخذ، ساختار و نظم منطقی رساله، شرکت در جلسه دفاعیه و راهنمایی مجدد نویسنده در صورت نیاز رساله به اصلاح بعد از جلسه دفاعیه.

وظایف استاد مشاور نیز عبارت است از: همکاری با استاد راهنما در موارد فوق.

 *

کمیته های تخصصی، ساختار و شرح وظایف:

در رأس هرکدام از رشته های علمی، کمیته ای متشکل از پنج نفر از اساتید مبرّز آن رشته حضور دارند.

برخی وظایف این کمیته ها عبارت است از:

ـ بررسی موضوعات پیشنهادی متقاضیان از لحاظ تکراری بودن یا نبودن، تناسب موضوع با سطح مربوطه (3 یا 4)، قابلیت تدوین رساله و...

ـ بررسی صلاحیت علمی اساتید راهنما و مشاور پیشنهادی متقاضیان

ـ بررسی طرح رساله علمی تنظیم شده از سوی متقاضیان


 مرحله سوم ـ تهیه طرح رساله 

نظر کمیته درخصوص تأیید یا رد موضوع و اساتید پیشنهادی توسط مدارج علمی به اطلاع نویسنده رسانده می شود؛ در صورت تصویب موضوع و اساتید، متقاضی موظف است ظرف مدت 90 روز از تاریخ تصویب موضوع و ابلاغ آن از سوی مدارج علمی، «طرح رساله علمی» را با هدایت و راهنمایی اساتید راهنما و مشاور تکمیل و پس از اخذ نظر و امضاء آنان، به مدارج علمی ارائه نماید.

               جهت دانلود نسخه Pdf فرم طرح، اینجا را کلیک کنید

               جهت دانلود نسخه Word فرم طرح، اینجا را کلیک کنید

بهتر آن است که فرم طرح رساله علمی، دانلود شود و نسخه تایپ شده و چاپی آن به مدارج علمی تحویل گردد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص «نحوه تکمیل فرم طرح رساله علمی» اینجا را کلیک کنید!


 مرحله چهارم ـ تدوین رساله 

پس از بررسی طرح رساله علمی از سوی کمیته مربوطه و تایید آن، عملاً مرحله تدوین رساله علمی آغاز می شود.

جهت مشاهده «دستور العمل تدوین رساله علمی» اینجا را کلیک کنید!

* متقاضیان جهت استفاده از کتابخانه های عمومی و مراکز تحقیقاتی، علمی و پژوهشی، می توانند با مراجعه به مدارج علمی، معرفی نامه دریافت کنند.

متقاضیان موظفند هر پنج ماه یکبار، گزارشی از میزان پیشرفت رساله خود را در برگه «گزارش پیشرفت رساله علمی» (دانلود نسخه Pdf / دانلود نسخه Word) ثبت نموده و پس از اخذ امضاء از اساتید راهنما و مشاور، به مدارج علمی تحویل دهند.

رساله پس از اتمام بايد به تأييد اساتيد راهنما و مشاور برسد و «فرم تأییدیه اساتید راهنما و مشاور جهت برگزاری جلسه دفاعیه» (دانلود نسخه Pdf / دانلود نسخه Word) که نشان دهنده آمادگي رساله براي دفاع مي‌باشد، توسط آنان امضاء و همراه با یک نسخه چاپی از رساله و نیز CD نسخه تایپی (Word) آن تحويل واحد رساله‌ها گردد.


 مرحله پنجم ـ جلسه دفاعیه 

رساله تدوین شده، جهت تعیین داوری به کمیته تخصصی مربوطه ارسال می شود و پس از بررسی رساله توسط داور تعیین شده، در صورت مثبت بودن نظر داور نسبت به رساله، ضمن هماهنگی با اساتید راهنما، مشاور، داور و نویسنده، زمان بندی جهت تشکیل جلسه دفاعیه توسط واحد رساله های علمی انجام می گیرد.

بررسي نهايي رساله در جلسه دفاعيه و توسط هيأت داوران متشکل از: اساتید راهنما، مشاور و داور صورت مي گيرد. نماينده مديريت مدارک علمي نیز به عنوان دبیر در جلسه حضور می یابد.

*

فرايند برگزاري جلسه دفاعيه بدین صورت مي باشد که ابتدا نويسنده رساله، پيرامون مطالب مطروحه در رساله خود گزارشی ارائه مي دهد، سپس داور یا داوران به اظهارنظر در مورد رساله می پردازند، پس از آن نويسنده و اساتید راهنما و مشاور، از مطالب مطروحه در رساله دفاع مي کنند. در پایان هيأت داوران (اساتید راهنما، مشاور و داور)، هرکدام نمره ای را به رساله اختصاص می دهند که نمره نهایی از میانگین نمرات اعطایی آنان بدست می آید.

در صورتي که هيأت داوران، اعطاء نمره قبولی را منوط به انجام اصلاحاتی در رساله بدانند، نویسنده موظف است اصلاحات مورد نظر را با هدایت و راهنمایی اساتید راهنما و مشاور در رساله اعمال نموده و پس از کسب تاییدیه و امضاء آنان، جهت تأييد هيأت داوران به مدارج علمی تحویل دهد.

درخصوص رساله های سطح چهار، درصورت تشخیص هیأت داوران، جلسه پیش دفاع تشکیل می شود.

 

نمره بدست آمده از جلسه دفاعیه جهت ثبت در مدرک، باید تبدیل به درجه شود، بدین صورت:

الف) نمره 18 و بالاتر = عالي

ب) نمره 16 تا 17.99 = خوب

ج) نمره 14 تا 15.99 = قبول

د) نمره کمتر از 14 = مردود

*

پس از قبولی در جلسه دفاعیه، نویسنده موظف است موارد ذیل را تهیه و به واحد رساله های علمی تحویل دهد:

1) دو نسخه از رساله (با آخرین اصلاحات) صحافی شده با جلد گالینگور (سطح 3 با جلد سبزرنگ و سطح 4 با جلد آبی رنگ) که به صورت دورو چاپ شده باشد

2) «چکیده رساله علمی» (دانلود نسخه Pdf / دانلود نسخه Word) (در یک برگه و براساس دستورالعمل مربوط به آن)

3) یک مقاله علمی از رساله درحد 10 الی 15 صفحه (براساس دستورالعمل مربوط به آن)

4) یک حلقه DVD حاوی: نسخه نهائی رساله، چکیده رساله و مقاله علمی تهیه شده (در قالب Word و Pdf)

در صورت کسب درجه مردودی در جلسه دفاعیه، نویسنده می تواند همان موضوع یا موضوع دیگری را مجددا به کمیته تخصصی مربوطه پیشنهاد دهد. ادامه کار بر روی همان موضوع قبلی و تکمیل آن یا تدوین رساله با موضوعی جدید، بستگی به نظر کمیته تخصصی دارد.


 مرحله ششم ـ صدور مدرک 

پس از کسب نمره قبولی در جلسه دفاع و ارائه دو نسخه از رساله صحافی شده و DVD آن، پرونده متقاضی جهت صدور مدرک به واحد مربوطه ارجاع داده می شود.

مدارک سطح یک تا چهار حوزه براساس مصوبه 313 شورای عالی حوزه های علمیه صادر می شود و براساس «مصوبه 368 شورای عالی انقلاب فرهنگی»، از کلیه مزایای علمی و استخدامی دوره های همتراز دانشگاهی برخوردار می باشد به این شرح: سطح یک (کاردانی)، سطح دو (کارشناسی)، سطح سه (کارشناسی ارشد) و سطح چهار (دکتری).

این مدارک با امضاء معاونت محترم آموزش و مدیر محترم حوزه های علمیه رسمیت می یابد.

 

در مدارک سطح 3 و 4 علاوه بر مشخصات فردی متقاضی، چند گزینه دیگر نیز ثبت می شود:

1) رشته تحصیلی (برای دانش آموختگان مراکز تخصّصي، نام رشته تخصّصي مربوطه و برای سایرین، «فقه و اصول» درج مي شود)

2) سال دفاع از رساله علمی

3) درجه اخذشده در جلسه دفاعیه (عالی، خوب یا قبولی)

*

تذکر:

متقاضیان محترم، موظفند در هر مرحله ای از تدوین رساله بخصوص تا قبل از صدور مدرک، هرگونه تغییری در برگه ارزیابی تحصیلی (شامل: معدل، تاریخ اتمام سطح، رشته تحصیلی و...) و نیز تغییرات اعمال شده در شناسنامه خود را در اولین فرصت به مدارج علمی اطلاع دهند در غیر این صورت، مدرک براساس اطلاعات موجود در پرونده صادر می شود.

 
آدرس ایمیل مدارج علمی (مجتمع شهید صدوقی):      MADAREJ@Ismc.ir

 
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/11/09 14:13
0
0
با سلام و خسته نباشید. ما طلاب شهرستانی به دلیل محدودیت تعداد اساتید راهنمای حوزوی در شهرمان، میتوانیم از اساتید دانشگاهی برای استاد راهنما استفاده کنیم؟

با سلام. خیر! صرفاً از اساتید واجد الشرایطی که توسط کمیته های تخصصی مورد تصویب قرار گرفته اند، می توانید استفاده کنید.


کاربر مهمان
1395/10/06 15:43
1
0
با سلام. آیا کسی که چهار قبولی در مصاحبه درس خارج دارد، با ارائه کتاب و مقاله علمی میتواند سطح 4 دریافت کند؟ اگر جواب مثبت است، تعداد و شرایط این آثار تالیفی باید چگونه باشد؟

با سلام. لازمه ی پاسخ به این سؤال، اطلاع از پرونده و وضعیت ارزیابی تحصیلی شماست. اگر طلبه استان قم هستید، با شماره تلفن 02537831803 و اگر طلبه شهرستان هستید، با شماره تلفن 02532940129 (مدارج علمی) تماس حاصل فرمایید.


کاربر مهمان
1395/10/03 9:19
0
0
حضرتعالی در پاسخ یکی از سوالات فرمودید که شما می توانید پس از دفاع از پایان نامه خود در مؤسسه، یک نسخه از آن را به مدارج علمی ارائه دهید. در صورت تأیید اساتید داور، شما از تدوین پایان نامه سطح 3 حوزه معاف می شوید و می توانید برای تدوین پایان نامه سطح 4 اقدام کنید (البته باید از مصاحبه های درس خارج، حداقل دو فقه و دو اصول را انجام داده و معمّم دائم باشید)....سوال بنده این است بنده چندین ماه است برابر قانون و روش اقدام کرده ام ولی تا این لحظه هیچ خبری از تأیید پایان نامه کارشناسی ارشدم برای ورود در سطح چهار ندارم . پرونده بنده 20658 هست خواهش می کنم کمکم فرمایید. باتشکر

با سلام. این سایت، ویژه طلاب غیر استان قم می باشد و از آنجا که شما طلبه استان قم هستید، لازم است جهت پیگیری امور مربوط به پرونده خود با مدارج علمی استان قم (به شماره 02537831803) تماس حاصل فرمایید و یا به سایت اختصاصی معاونت آموزش حوزه علمیه استان قم (به آدرس hawzahqom.ir) مراجعه نمایید.


کاربر مهمان
1395/09/23 10:11
0
0
سلام و خسته نباشید. برای نوشتن پایان نامه سطح 4، نوشتن پایان نامه سطح 3 لازم هست یا خیر؟

با سلام. بلی!


کاربر مهمان
1395/09/17 6:50
0
0
با سلام. بنده مدرک سطح دو مرکز تخصصی دارم و دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. آیا میتوانم پایان نامه دانشگاه را به حوزه بدم و مدرک سطح سه حوزه بگیرم؟

با سلام. در همین صفحه، به سؤال مشابه سؤال شما پاسخ داده شده است.


کاربر مهمان
1395/09/12 16:37
0
0
با سلام و خسته نباشید. خواهشمندم به سوال حقیر پاسخ دهید: اینجانب کتبی و شفاهی پایه 10 را تمام کرده ام. همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته تاریخ ایران اسلامی از دانشگاه سراسری تبریز می باشم. حال آیا حوزه علمیه قم، پایان نامه ارشد حقیر را به جای پایان نامه سطح 3 قبول خواهد کرد؟ کمال تشکر و سپاس و قدردانی را از زحمات شما دارا هستم.

با سلام. در صورت معمّم دائم بودن، شما می توانید یک نسخه از پایان نامه دانشگاهی خود را به مدارج علمی ارائه دهید. در صورت تأیید پایان نامه ی شما توسط اساتید داور، از دریافت مدرک سطح 3 حوزه معاف می شوید و می توانید برای تدوین رساله علمی سطح 4 اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با شماره تلفن 02532940129 تماس حاصل فرمایید.


کاربر مهمان
1395/09/10 23:18
0
0
با سلام. معدل پایه 10 من بالای 14 است ولی پایه های قبل، از 14 کمتر است. آیا می توانم برای مدرک اقدام کنم؟

با سلام. خیر!


کاربر مهمان
1395/09/01 18:22
0
0
خواستم بدانم مدرک علمی سطح سه بر اساس نمره پایان نامه صادر می شود و معدل کتبی و شفاهی در مدرک دخالت ندارد آیا این مطلب صحت دارد؟

با سلام. بلی، نمره ای که شما در جلسه دفاعیه کسب می کنید، در مدرک علمی ثبت می شود.


کاربر مهمان
1395/07/16 11:3
0
0
با سلام و عرض خسته نباشی. من کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی دارم. آیا می توانم در سطح سه یا چهار مشغول به تحصیل بشم؟

با سلام. جهت اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در حوزه، با مسئولین بخش پذیرش تماس حاصل فرمایید. (02532922051)


کاربر مهمان
1395/07/08 23:42
0
0
با سلام. آیا کسی که پایان نامه کارشناسی ارشد و همچنین رساله مقطع دکتری دانشگاه را ارائه دهد (در صورت پذیرفته شدن) و اتمام پایه 10 و همچنین مصاحبه های خارج را گذرانده باشد، میتواند درخواست مدرک سطح 3 و 4 دهد؟

با سلام. طبق قانون، چنین فردی از تدوین رساله علمی سطح 3 معاف می شود و می تواند برای تدوین رساله علمی سطح 4 اقدام کند. ولی چنین مصوبه ای نداریم که فردی صرفاً با ارائه ی مدرک دکترای دانشگاهی بتواند درخواست مدرک سطح 4 حوزه کند. بطور خلاصه، مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه جایگزین مدرک سطح 3 می شود ولی مدرک دکتری جایگزین مدرک سطح 4 نمی شود.


کاربر مهمان
1394/10/30 4:23
1
0
ضمن عرض سلام. آیا در زمان تدوین و ارائه پایان نامه سطح 3 پرونده آموزشی فعال باقی میماند یا همزمان باید امتحانات خارج داده شود؟ حداکثر مهلت تدوین رساله چه مدت زمانی است؟

با سلام. 1) همزمان با تدوین رساله می توانید روال عادی امتحانات خود را ادامه دهید 2) جهت کسب اطلاعات کامل درخصوص تدوین رساله و مهلت های قانونی آن، در همین مطلب به «مرحله چهارم ـ تدوین رساله (دستورالعمل تدوین رساله علمی)» مراجعه فرمایید.


کاربر مهمان
1394/10/25 11:0
1
0
سلام علیکم منظور بنده این است که معدل حوزوی سطح 3 بنده زیر 14 باشد و هم اکنون در تخصصی مهدویت مشغول باشم آیا می توانم با معدل تخصصی که بالای 14 است مدرک سطح 3 را بگیرم؟

با سلام. خیر! معدل سطح 3 شما در برگه ارزیابی نباید کمتر از 14 باشد.


کاربر مهمان
1394/10/22 20:14
1
2
سلام علیکم. بنده اتمام پایه 10 و دارای مدرک ارشد فقه و مبانی حقوق می باشم. رفتم اتاق مدارج میگن باید مصاحبه درس خارج هم داشته باشی. این با سخنان شما تناقض دارد.

با سلام. با کدام سخن ما؟! در جائی گفته نشده که فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاهها برای اقدام در سطح چهار حوزه، نیاز به مصاحبه درس خارج ندارند. داشتن حداقل دو مصاحبه فقه و دو مصاحبه اصول در برگه ارزیابی الزامی است.


کاربر مهمان
1394/10/22 10:42
1
0
سلام علیکم. من سطح 3 تخصصی تبلیغ را تمام کردم و درس فقه و اصول را نیز در پایه 10 مشغول به تحصیل هستم. آیا می توانم پایان نامه سطح 3 را شروع کرده و تعهد بدهم که تا اتمام پایان نامه، پایه 10 را نیز تکمیل کنم؟

با سلام. خیر! هنگام ثبت نام برای تدوین پایان نامه سطح 3، لازم است پایه 10 (سطح 3) شما در برگه ارزیابی کامل باشد.


کاربر مهمان
1394/10/16 15:5
1
0
سلام علیکم. شخصی که سطح 3 را کتباً و شفاهاً تمام کرده است و معدلش زیر 14 باشد، آیا برای اخذ مدرک سطح 3 تخصصی (مهدویت) باید معدل سطح 3 حوزه اش را بالای 14 ببرد؟

با سلام. کسب معدل حداقل 14 الزامی است.


کاربر مهمان
1394/10/10 2:11
2
5
سلام. منظور از عذر موجّه برای عدم تلبس چیست؟

با سلام. مشکلات خانوادگی، اجتماعی، معلولیّت، نقص جسمی و...


کاربر مهمان
1394/10/06 8:55
3
2
سلام علیکم. لطفاً سوال بنده را زحمت کشیده حتماً پاسخ دهید. بنده دروس کتبی و شفاهی پایه دهم را تمام کرده ام برای اخذ مدرک سطح 4 نیاز دارد پایان نامه سطح 3 بنویسیم؟ می شود مستقیم فقط مدرک سطح 4 را بگیریم؟

با سلام. بدون تدوین پایان نامه و اخذ مدرک علمی سطح 3، نمی توانید مستقیماً برای تدوین پایان نامه و اخذ مدرک سطح 4 اقدام کنید.


کاربر مهمان
1394/10/01 12:0
2
1
با سلام. اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی ارشد (آموزش محور) پیام نور در رشته تاریخ تشیع از استان قم هستم و چون در روش آموزش محور، تدوین پایان نامه لازم نیست بلکه سمینار برگزار میشه، میخواستم بدونم میتونم برای سطح 4 اقدام کنم؟ کتبی و شفاهی پایه 10 رو قبول شدم

با سلام. با توجه به اینکه «روش آموزش محور» بتازگی در دانشگاهها مرسوم شده، تاکنون در حوزه، قانونی در این خصوص تعریف نشده است. بنابراین طبق قوانین فعلی، شما باید ابتدا برای تدوین پایان نامه سطح 3 حوزه اقدام کنید.


کاربر مهمان
1394/08/29 11:52
3
1
با سلام. بنده در حال خواندن ارشد حقوق موسسه هستم و از آن سمت، پایه ده تموم کردم. آیا لازم هست برای هردوجا {ارشد موسسه و سطح 3 حوزه} پایان نامه بدم یا اگه یکی از این دوجا بدم کافیه؟

با سلام. شما می توانید پس از دفاع از پایان نامه خود در مؤسسه، یک نسخه از آن را به مدارج علمی ارائه دهید. در صورت تأیید اساتید داور، شما از تدوین پایان نامه سطح 3 حوزه معاف می شوید و می توانید برای تدوین پایان نامه سطح 4 اقدام کنید (البته باید از مصاحبه های درس خارج، حداقل دو فقه و دو اصول را انجام داده و معمّم دائم باشید).


کاربر مهمان
1394/06/21 12:32
2
5
با سلام. اگر شخصی پایان نامه دانشگاه را ارائه کند و پذیرفته شود، آیا مدرک سطح 3 برای وی صادر می شود؟

با سلام. خیر! پایان نامه دانشگاهی جایگزین پایان نامه سطح 3 می شود و می تواند (در صورت کسب سایر شرایط)، مستقیما برای تدوین پایان نامه سطح 4 اقدام کند.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

najah
soal sound
asatid software
moshaver
subject